Datum objave: 6. svibnja 2024.
Kategorija: Naslovnica | Vijesti

Županijsko prvenstvo školskih sportskih društava u atletici za učenike s intelektualnim teškoćama

U Poreču je 2. svibnja 2024. godine održano Županijsko prvenstvo školskih sportskih društava u atletici, za učenike s IT. Sportaši školskog sportskog društva „ Hobotnica“ Škole za odgoj i obrazovanje – Pula, u svojim kategorijama osvojili su 3 zlatne medalje u trčanje na 60 m (Patrik Šajfar, Mihael Medica, Marija Vitasović) i jednu brončanu medalju u trčanju na 60m (Damir Savić). 4. mjesto u trčanju na 60m osvojio je Rafael Ban a 6. mjesto u trčanju na 60m Matias Đaković. Ove vrijedne i ustrajne sportaše pripremili i vodili treneri Pavlina Miljković i Milovan Lazendić.
Vrijednost ovog natjecanja je od velike važnosti u izjednačavanju prava i mogućnosti za bavljenje sportom svih učenika u našoj županiji. Ponosni smo na Županijski školski sportski savez koji jedini u Hrvatskoj organizira natjecanje za učenike s IT.

U istom filmu – korak do kulture

U sklopu projekta “U istom filmu – korak do kulture” u organizaciji udruge Metamedij, od 15. do 19. travnja 2024. godine održane su dvije kreativne radionice za sedmero učenika i učenica s teškoćama u razvoju iz Škole za odgoj i obrazovanje Pula. Korak do kulture...