ŠKOLA ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE – PULA

Atollo Project

O projektu:

Misija projekta Atollo jest unaprijediti obrazovanje učenika s teškoćama u razvoju kroz razvoj pristupačnih, uključivih i efikasnih digitalnih obrazovnih sadržaja.

Predviđeno trajanje projekta je 32 mjeseca, a podržava ga Europska izvršna agencija za obrazovanje i kulturu (EACEA).

Projekt je usmjeren na uvođenje sustavnih promjena u sustav odgoja i obrazovanja učenika s teškoćama u razvoju i poticanje inkluzivnog okruženja za učenje u kojem svaki učenik može uspjeti.

Projekt je započeo s provedbom 2024. godine a financiran je kroz Erasmus+ program u iznosu od 1.2 milijuna eura.

Detaljni podaci o projektu mogu se pronaći na web stranici http://www.atolloproject.eu

Konzorcij projekta Atollo:

Projekt Atollo međunarodna je kolaboracija između 11 organizacija iz 7 zemalja. Svaka od partnerskih organizacija u ovaj projekt unosi svoje jedinstvene vještine i iskustva. Konzorcij ujedinjuje praktičare, donositelje odluka i stručnjake za digitalne sadržaje, sa zajedničkim ciljem uvođenja stvarne, sistemske promjene u odgoj i obrazovanje učenika s teškoćama u razvoju.

Partnerske organizacije:

PROFIL KLETT D.O.O., HRVATSKA (nositelj projekta)

SVEUČILIŠTE U ZAGREBU, HRVATSKA

HOGSKOLEN INNLANDET, NORVEŠKA

REGIONALEN TSENTAR ZA PODKREPA NA PROTSESA NA PRIOBSHTAVASHTO OBRAZOVANIE SOFIA GRAD, BUGARSKA

ŠKOLA ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE – PULA, HRVATSKA

HASKOLI ISLANDS, ISLAND

MATRIX INTERNET APPLICATIONS LIMITED, IRSKA

PADAGOGISCHE HOCHSCHULE OBEROSTERREICH, AUSTRIJA

MINISTARSTVO RADA, MIROVINSKOGA SUSTAVA, OBITELJI I SOCIJALNE POLITIKE, HRVATSKA

CENTRAL QUEENSLAND UNIVERISTY, AUSTRALIJA

NATIONAL ASSOCIATION OF RESOURCE TEACHERS, BUGARSKA

Škola za odgoj i obrazovanje- Pula aktivno sudjeluje u svim segmentima projekta Attolo, međutim poseban angažman planiran je u fazi pilotiranja izrađenih digitalnih obrazovnih sadržaja. Škola je u okviru konzorcija prepoznata kao zajednica stručnjaka,  a njeni djelatnici kao praktičari koji će kroz pilot provjeru, analizu i izvještavanje omogućiti usavršavanja i podešenja inicijalnih verzija digitalnih obrazovnih sadržaja. Na taj način, među ostalim, doprinijet ćemo i misiji samog projekta – razvoju pristupačnih, uključivih i efikasnih digitalnih materijala.

Na razini Škole projekt koordinira pedagoginja, dr. sc. Vanja Marković, dok je sudionik u organizacijskom i provedbenom dijelu projekta ravnateljica Višnja Popović. Planirano je i da se veći dio učitelja u Školi uključi u projekt u fazi pilot testiranja sadržaja.

Razvoj digitalnih obrazovnih sadržaja:

U svrhu izrade digitalnih obrazovnih sadržaja u okviru projekta Atollo primjenjuje se pristup usmjeren na korisnika, kako bi se osiguralo da gotovi materijali zadovoljavaju potrebe učenika s različitim vrstama razvojnih teškoća. Svaki izrađeni sadržaj bit će pilotiran i usavršen temeljem povratnih informacija dobivenih od strane  učenika, učitelja i ostalih stručnjaka.  Sam proces izrade sadržaja zamišljen je kao iterativan, kako bi konačan rezultat bio najefikasniji mogući, primjenjiv i privlačan za učenika. Očekujemo kako će projekt Atollo imati snažan utjecaj ne samo na učenike u partnerskim obrazovnim institucijama, već i na široku skupinu djece i mladih s teškoćama u razvoju i njihovih učitelja, kao i na akademsku zajednicu kroz znanstvene radove koji će iz projekta proizići.

Skip to content