ŠKOLA ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE – PULA

Building DIgital Education Environment for Learners with Special Education Needs (DigiEdu4SEN)  -Atollo Project

Glavni je cilj ovoga projekta osnažiti učenike s teškoćama u razvoju razvojem kvalitetnih digitalnih materijala koji su pristupačni I inkluzivni. Projekt nastoji razviti inovativne digitalne alate I materijale koje mogu koristiti učenici s različitim razvojnim teškoćama.

Na taj način želi se učenicima omogućiti kvalitetnije usvajanje predviđenih odgojno-obrazovnih ishoda, osnažiti ih za veću uključenost i sudjelovanje u nastavnom radu te poboljšati njihova sveukupna akademska postignuća.

Projekt je financiran kao Erasmus Partnerstvo za inovacije EDU-2023-PI-FORWARD. Uz našu ustanovu, partneri su Profil-Klett d.o.o. (koordinator projekta), Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Facaulty of Education and Pedagogy – University of Iceland, University of Education – Upper Austria, The University College in Innlandet – Norveška, Charles-Haggarten School Frankfurt – Njemačka,  The Regional Centre for Supporting the Process of Inclusive Education Sofia – Bugarska, The National Association of Resource Teachers in Bulgaria i Matrix Internet Application Limited – Irska.

 

ACIIS (Academy for creative, innovative and inclusive schools) financiran je kao Erasmus Partnerstvo za izvrsnost EDU-2022-PEX-TEACH-ACA projekt.

Osnovni mu je cilj razvoj i učenje dramskih tehnika kao alata za kreativniju, inovativniju i inkluzivniju nastavu. Uz Školu, partneri su Društvo ustvarjalcev TAKA TUKA – koordinator (Slovenija), Innocamp (Poljska), Učiteljski fakultet sveučilišta u zagrebu (Hrvatska), Teatar Tirena (Hrvatska), Zavod sv. Stanislava (Slovenija), Univerza na Primorskem – Pedagoška fakulteta (Slovenija), Univerza u Ljubljani – Filozofska fakulteta (Slovenija), Pädagogische Hochschule Wien – PH Wien (Austrija), JSKD – Javni sklad RS za kulturne dejavnosti (Slovenija) i Istituto Comprensivo W.A. Mozart (Italija).

Web stranica projekta: https://www.aciis.net/

Projektu “Podrška ostvarenju jednakih mogućnosti u obrazovanju za učenike s teškoćama u razvoju” – ATTEND (eng. kratica za Assistive Technology In Education) u kojem sudjelujemo, prioritetni je zadatak opremanje ustanova sudionika projekta, centara za odgoj i obrazovanje učenika s teškoćama u razvoju Republike Hrvatske, asistivnim tehnologijama u svrhu pružanja visokokvalitetnog obrazovanja učenicima, kao i obrazovanje djelatnika ustanova sudionika projekta za korištenje asistivne tehnologije. Nositelj projekta je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET, a provodi ga u partnerstvu i suradnji s relevantnim akademskim institucijama: Edukacijsko-rehabilitacijskim fakultetom i Fakultetom elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu, uz pomoć i stručnost partnera s Islanda: Grada Reykjavik (Odjela za obrazovanje i mlade).

Projekt „Podrška ostvarenju jednakih mogućnosti u obrazovanju za učenike s teškoćama u razvoju“ se većim dijelom (85 %) financira iz Financijskog mehanizma Europskog gospodarskog prostora (EGP), a manjim dijelom (15 %) iz državnog proračuna.

Web stranica projekta: https://www.carnet.hr/en/projekt/attend/

 

Projekt KLIK Pula (ESF) kojem je odobreno financiranje bespovratnim sredstvima u iznosu od 44.692.084,78 kn namijenjen je uspostavi centra KLIK Pula, izradi strateških dokumenata razvoja, opremanju praktikuma specijaliziranom opremom, razvoju inovacija, edukaciji nastavnika i mentora kod poslodavaca, izradi novih kurikuluma za obrazovanje učenika i obrazovanje odraslih, provedbi specijaliziranih programa usavršavanja u skladu s trendovima u turizmu i ugostiteljstvu, povezivanju centra sa sličnim centrima u okruženju te razvoja partnerstva obrazovnog, javnog, privatnog i civilnog sektora.

Partneri u projektu: Istarska županija, Obrtnička komora Istarske županije, Hrvatska gospodarska komora- županijska komora Pula, Arena Hospitality Group d.d., AZRRI- Agencija za ruralni razvoj Istre d.o.o., Sveučilište Jurja Dobrile u Puli, Maistra d.d., Škola za odgoj i obrazovanje Pula, Strukovna škola Eugena Kumičića Rovinj- Scuola di formazione professionale Eugen Kumičić Rovigno, Uniline d.o.o., Valamar Riviera d.d., Grad Pula- Citta Pola.

O projektu: http://ss-tur-ugo-trg-pu.skole.hr/klik_pula/klik_pula_esf

Sadržajna i senzorna neprimjerenost te nedostupnost uobičajenih kulturnih sadržaja djeci i mladima s teškoćama u razvoju glavni su problem kojima se bavimo u projektu “U istom filmu – korak dalje”.

Senzorne različitosti mogu otežati sudjelovanje u socijalnim interakcijama, društvenim događajima i kino projekcijama.

U sklopu projekta predviđen je niz aktivnosti – senzorne kino projekcije, kreativne radionice fotografije i animacije te niz izložbi radova polaznika – prilagođenih ciljanoj skupini. Tako djeca i mladi s teškoćama u razvoju mogu aktivno sudjelovati ne samo kao publika, nego i kao kreativci i umjetnici.

S ciljem stvaranja inkluzivnijeg društva, zagovaraju se promjene kulturnih politika tako što se participativno – odnosno u suradnji s ranjivim skupinama – donose preporuke, potiče širu raspravu, utječe na donositelje odluka na regionalnim i lokalnim razinama te senzibilizira šira javnost.

Projekt „U istom filmu – korak dalje“ je podržan kroz Fond za aktivno građanstvo, sredstvima Islanda, Lihtenštajna i Norveške u okviru EGP grantova. Nositelj je projekta Udruga Metamedij, a uz Školu partneri su Javna ustanova Pula Film Festival, Centar za odgoj i obrazovanje Krapinske Toplice i Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec.

 

O projektu: https://metamedia.hr/u-istom-filmu-korak-dalje/

 

Projekt Za(VRT)imo za inkluziju zajedno! bavi se socijalnom isključenošću djece s teškoćama u razvoju, njihovih roditelja i osoba s invaliditetom iz aktivnosti u društvenim vrtovima i društveno-političkog života u Puli i Vukovaru. Cilj projekta je dugoročno poboljšati uvjete i kvalitetu života te postići ravnopravnost i inkluziju ranjivih, kao i omogućiti građansku participaciju i sudioničku demokraciju u Puli i Vukovaru. Kako bi se postigao, potrebno ga je zagovarati kroz javne kampanje – prije svega, izradu smjernica za inkluzivno i participativno donošenje odluka, javne akcije i dokumentarni film za promociju smjernica i prava ranjivih skupina koji će biti premijerno prikazan na tribinama s ključnim osobama dvaju gradova.

Nositelj je projekta Udruga Zelena Istra a partneri Društvo osoba s tjelesnim invaliditetom južne Istre, Udruga žena Vukovar, Udruga roditelja djece s poteškoćama u razvoju „Vukovarski leptirići”, Škola za odgoj i obrazovanje – Pula, Gimnazija Pula i Sveučilište Akureyri, Island.

Ukupna vrijednost projekta je 90.000,00 €, osigurano kroz financijske podrške Islanda, Lihtenštajna i Norveške u okviru Europskog gospodarskog prostora i Norveških grantova.

O projektu: https://www.zelena-istra.hr/hr/projekti/zavrtimo-za-inkluziju-zajedno/

Skip to content