Službenik za informiranje:

Marina Benković

tel/fax: 052/212339

mail: skoo.tajnistvo@gmail.com

Obavijest o pravu na pristup informacijama:
Ukoliko želite doći do informacije koja Vam je potrebna, svoje pravo možete ostvariti na sljedeći način. Provjerite je li informacija već javno objavljena na Internet stranici naše škole.Ako informacija nije javno dostupna, uputite nam jedan od zahtjeva čije obrasce možete naći ispod.  Zahtjev za pristup informacijama možete uputiti pisanim ili usmenim putem.U slučaju nepotpunog ili nerazumljivog zahtjeva, Škola će, bez odgode, pozvati podnositelja zahtjeva da ga ispravi u roku od pet dana od dana zaprimanja poziva za ispravak.Ako podnositelj zahtjeva ne ispravi zahtjev na odgovarajući način, a na temelju dostavljenog se ne može sa sigurnošću utvrditi o kojoj se traženoj informaciji radi, Škola će odbaciti zahtjev rješenjem.Škola je dužna odlučiti o zahtjevu (pružiti informaciju ili ograničiti pristup u cijelosti ili djelomično donošenjem rješenja) u roku od 15 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva. Rokovi za ostvarivanje prava na pristup informaciji mogu se produžiti za 15 dana, računajući od dana kad je Škola trebala odlučiti o zahtjevu za pristup informaciji. Ukoliko Vaš zahtjev bude odbijen ili odbačen ili se o Vašem zahtjevu ne odluči u zakonom propisanom roku, možete podnijeti žalbu Povjereniku za informiranje putem prvostupanjskog tijela odnosno neposredno Povjereniku (šutnja uprave).Protiv odluke Povjerenika za informiranje možete podnijeti tužbu Visokom upravnom sudu, kao i u slučaju kada Povjerenik za informiranje ne riješi žalbu u zakonskom roku.

Kriterije za određivanje visine naknade stvarnih materijalnih troškova i troškova dostave informacije ("Narodne novine", br. 12/14 i 15/14)

Važni propisi:

Zakon o odgoju i obrazovanju

Zakon o radu

Temeljni kolektivni ugovor

Kolektivni ugovor za zaposlenike u osnovnoškolskim ustanovama