Svibanj 2024.

Otvoreno prvenstvo u atletici za osobe s intelektualnim teškoćama i 7. miting u združenoj atletici održani su u Puli 09-10.5.2024. godine u organizaciji Škole za odgoj i obrazovanje-Pula, Školskog sportskog društva „ Hobotnica,“ a pod pokroviteljstvom Specijalne olimpijade Hrvatske

Svibanj 2024

U Poreču je 2. svibnja 2024. godine održano Županijsko prvenstvo školskih sportskih društava u atletici, za učenike s IT. Sportaši školskog sportskog društva „ Hobotnica“ Škole za odgoj i obrazovanje – Pula, u svojim kategorijama osvojili su 3 zlatne medalje u trčanje na 60 m (Patrik Šajfar, Mihael Medica, Marija Vitasović) i jednu brončanu medalju u trčanju na 60m (Damir Savić). 4. mjesto u trčanju na 60m osvojio je Rafael Ban a 6. mjesto u trčanju na 60m Matias Đaković. Ove vrijedne i ustrajne sportaše pripremili i vodili treneri Pavlina Miljković i Milovan Lazendić.

Vrijednost ovog natjecanja je od velike važnosti u izjednačavanju prava i mogućnosti za bavljenje sportom svih učenika u našoj županiji. Ponosni smo na Županijski školski sportski savez koji jedini u Hrvatskoj organizira natjecanje za učenike s IT.

Travanj 2024

Priključili smo se javno zdravstvenoj akciji “Hoditi i zdravi biti” koju organizira Nastavni zavod za javno zdravstvo Istarske Županije

Vježbamo i učimo zajedno.

Ožujak  2024

Na Državnom prvenstvu školskih sportskih društava za učenike s intelektualnim teškoćama koje se održalo u Poreču od 18. do 20. ožujka postignuti su ovi rezultati:

Učenik Patrik Šajfar zlatne medalje u disciplinama trčanje i skok u dalj, Luka Sirotić osvojio je srebro u trčanju, Nikolina Lupetina srebro u skoku u dalj i bronca u trčanju. Broncu u pikadu osvojio je David Sandrić, dok su ekipno zlato u štafetnim igrama osvojili Nikolina Lupetina, David Sandrić i Patrik Šajfar.

Izvrsne rezultate u atletici postignuli su i učenici Dino Jerman, Luka Barzelatto, Matea Ujčić i Deny Rimanić.

Veljača 2024.

Zimske igre Specijalne olimpijade Hrvatske, održane su od 07.02.2024. do 08.02.2024. u Delnicama. Organizator natjecanja je Športsko društvo Specijalni športovi “Luč” uz pokroviteljstvo Specijalne olimpijade Hrvatske. Natjecanje se odvijalo po pravilima Specijalne olimpijade. Sportovi u kojima je organizirano natjecanje su:

• trčanju na krpljama ( disciplina 100 m)
  • skijaškom trčanju ( disciplina 500 m klasično)